Beskid Wyspowy widziany z podejścia szlakiem czerwonym na Lubomir w Beskidzie Makowskim. Od lewej widoczna Wierzbanowska Góra a dalej Śnieżnica, Ćwilin i Lubogoszcz. W oddali pomiędzy Śnieżnicą a Ćwilinem widać wierzchołek Mogielicy.
W paśmie Lubomira i Łysiny, nieopodal rozebranej wieży widokowej, jest przecinka z widokiem na stronę północną. Po lewej Kamiennik, po prawej pasmo Ciecienia. W oddali majaczące Pogórze Wielickie.
Zlokalizowane na szczycie Lubomira w Beskidzie Makowskim Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza wraz z jego z jego otoczeniem. Zbudowane zostało w miejscu przedwojennego. Jest to jedyne obserwatorium, które można zwiedzać. Z pewnością warto się tam wybrać, szczególnie na nocne pokazy nieba.
Więcej informacji o pokazach dla turystów, zwiedzaniu i jego historii można znaleźć na stronie Obserwatorium
Kraków widziany nocą z Sierczy na Pogórzu Wielickim nieopodal Wieliczki. Od lewej widoczny komin obok CH Bonarka, światła reflektorów na stadionie Wisły Kraków, Centrum miasta i dalej , poprzez kominy elektrociepłowni w Łęgu, w stronę Nowej Huty, aż po kombinat. W dole widoczna część Wieliczki. Dobrze widoczne Osiedle Szymanowskiego, Szyb Kościuszko, klasztor Reformatów oraz wieża kościoła św. Klemensa.
Wieliczka widziana nocą ze Stoku Pod Baranem. Bardziej widoczne obiekty od lewej: Szyb Daniłowicza, klasztor Reformatów, kościół św. Klemensa, dom handlowy Kinga, cmentarz komunalny.
Kraków widziany nocą z Rożnowej na Pogórzu Wielickim nieopodal Wieliczki. Od lewej widok na część centrum miasta, i w prawo w stronę Łęgu i Nowej Huty.